1. Wybór miejsca i typu zainstalowania agregatu

Jednostka centralna może być zainstalowana w dowolnym pomieszczeniu na ścianie. Jednak istotne jest by: dostęp do pojemników na śmieci był łatwy; hałas podczas pracy nie dokuczał domownikom (nie powinien być słyszany); nie wydłużać niepotrzebnie instalacji rur ssących; ważne, aby w pobliżu agregatu było gniazdo elektryczne.Na rynku dostępne są różne systemy odkurzaczy centralnych. Jeden z najpopularniejszych – system Husky, oferuje spory wybór jednostek centralnych. analizując ich parametry techniczne, przy wsparciu fachowca można wybrać urządzenie, które najlepiej będzie pasowało do potrzeb użytkowników (wielkości zbiorników na zanieszczyszczenia, moc urządzenia, opcja zbierania zanieczyszczeń wilgotnych itp.).


2. Montaż agregatu

 Mocowanie agregatów

Agregaty mocuje się na ścianie wybranego pomieszczenia za pośrednictwem specjalnych wieszaków dostarczanych wraz z agregatami, lub za uchwyt stanowiący integralną część agregatu.

 


 

Podłączenie jednostki centralnej do systemu rurowego


Podłączenie agregatu z systemem rur ssących i wylotowych należy wykonać przy pomocy muf gumowych VC-500. Umożliwia to w razie potrzeby łatwy demontaż bez naruszania rurociągu i zapobiega przenoszeniu się drgań agregatu na instalacje.