Na podstawie harmonogramu realizacji, otrzymuje się automatycznie harmonogramy zapotrzebowania materiałów, harmonogramy pracy robotników, harmonogramy pracy sprzętu, ewentualnie harmonogram współpracy z podwykonawcami, itp. Na przykład rys. 1 ilustruje wykorzystanie pracowników do robót związanych z betonowaniem w powiązaniu z nakładem pracy oraz kosztami.

Przykład harmonogramu pracy sprzętu przedstawiony jest na rys. 2.

Sprawdzająca rola harmonogramów pochodnych
Często firmywynajmują drogi specjalistyczny sprzęt budowlany. Jest zatem bardzo istotne jak będzie on wykorzystany w rezerwowanym czasie. W tym przypadku harmonogram wykorzystania tego sprzętu jest punktem wyjścia do dalszej analizy i poszukiwania lepszego rozwiązania.

Jeśli do zadań są przypisane materiały, to otrzymujemy automatycznie harmonogramy zapotrzebowania na materiały. Harmonogramy te wykorzystywane są przez dział zaopatrzenia do przygotowania umów z dostawcami i hurtownikami. Szczególnie jest to istotne na budowach, w których nie ma miejsca na składowanie materiałów, a więc dostawy muszą być ściśle zharmonizowane z zapotrzebowaniem. Podczas wprowadzania informacji o zasobach możliwe jest podanie grupy, co pozwala otrzymać zestawienia zgrupowane, np. w układzie RMS (robocizna,materiały, sprzęt). Ilustruje to rys 3.

Można też również definiować własne struktury hierarchiczne i następnie przeglądać zadania i zasoby w układach innych niż standardowa struktura podziału zadań (WBS), np. wg asortymentu robót lub struktury organizacyjnej.

W przypadku, gdy inwestycja realizowana jest przez wykonawcę, który zleca wykonanie specjalistycznych robót podwykonawcom, potrzebny jest harmonogram ich wzajemnej współpracy. Uzyskuje się go przez przyporządkowanie wykonawcy do poszczególnych zadań. Ilustruje to rys. 5.