Złoty Medal jest najważniejszą nagrodą Międzynarodowych Targów Poznańskich, przyznawaną zwycięzcom corocznie organizowanego konkursu. O jej prestiżu decyduje jury, w skład którego wchodzą przede wszystkim wykładowcy uczelni technicznych. Spośród wyrobów zgłoszonych do konkursu, medalami uhonorowane zostają najlepsze produkty, które charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz prezentują wysoki poziom jakości. Medal z rąk przewodniczącego komisji odebrał Prezes Zarządu Lafarge Dachy Wojciech Gątkiewicz, mówiąc „Braas od wielu lat stara się zaspokoić oczekiwania nabywców szukających pokrycia dachu o najwyższej trwałości, jakości i jednocześnie o niepowtarzalnej estetyce. Wyrazem tego wysiłku jest Złoty Medal MTP przyznany dachówce Romańskiej wykonanej w nowej technologii Cisar. Jest to dowód na to, że obrana przez nas droga ciągłego rozwoju i doskonalania naszych produktów jest zauważana i doceniana, co potwierdzają także inne liczne nagrody, przyznawane dachówce Braas”.

Dachówka wykonana w tej technologii prezentuje nowy standard na rynku pokryć dachowych. Jest gwarancją najwyższej trwałości dachu, który dłużej pozostanie czysty i zachowa piękny wygląd przez wiele lat. Romańska to obecnie najnowocześniejsza dachówka w Polsce. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie na barwioną w masie warstwę nośną, nasyconej kolorem dodatkowej

warstwy wygładzającej. Jest ona nienasiąkliwa, dzięki czemu dachówki mają zwiększoną mrozoodporność. Powierzchnia dachówki jest pokryta dwukrotnie powłoką akrylową. Dzięki technologii Cisar dachówka zyskała na wytrzymałości i tworzy wyjatkowo estetyczne pokrycie dachu. Jest dużo odporniejsza na zabrudzenia i porastanie mchem, jej powierzchnia jest gładka, a kolor bardzo trwały. Nowością są także przekładki silikonowe na spodzie dachówek. Dzięki temu zapakowane na palecie nie stykają się ze sobą, co zapobiega ich uszkodzeniom podczas transportu. Romańska jest oferowana w kolorach czerwonym grafitowym oraz oryginalnym na rynku – kasztanowym.

Lafarge Dachy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów nieustannie wprowadza nowe produkty i technologie. Obecnie jest jedynym w Polsce przedsiębiorstwem, którego zakłady są przystosowane do produkcji dachówek w innowacyjnej technologii Cisar. „Dachówka Romańska jest jedyną trójwarstwową dachówką dostępną na polskim rynku. Wprowadzenie tak nowoczesnego produktu, mającego wytyczać standardy wśród cementowych pokryć dachowych, wiązało się ze sporymi inwestycjami, zarówno w obszarze opracowania technologii produkcji jak i zakupu maszyn. Przebudowaliśmy linię technologiczną w Płońsku i w tej chwili jako jedyni w kraju dysponujemy tak nowoczesną fabryką”- mówi Wojciech Gątkiewicz.