Ucieczka przed podwyżkami cen energii wiedzie przez dach!

 

Ceny energii rosną w oszałamiającym tempie. Od 1999 roku wzrost ten wyniósł aż 40 %. Demonopolizacja rynku energetycznego – wbrew pozorom – tylko pogorszy sytuację. Co zrobić, aby sprostać temu zjawisku? Jak uchronić się przed wysokimi cenami za ogrzewanie?

Odpowiedź wydaje się oczywista – należy sprawić, aby nasz dom był jak najbardziej energooszczędny.

Najlepszą drogą do osiągnięcia wysokiej energooszczędności jest profesjonalne ocieplenie budynku – ze szczególnym naciskiem na izolację dachu. To właśnie przez dach ucieka od 25 do 30 % ciepła, uderzając nas po kieszeni.

 

Straty ciepła w budynku mieszkalnym

straty_ciepla.jpg

 

Pamiętaj, że izolując budynek inwestujesz i wydajesz pieniądze raz, a zyskujesz wymierne oszczędności na energii zużywanej na ogrzewanie i chłodzenie na długie lata.

Nie odkładaj tej decyzji, bo docieplenie budynku w trakcie jego eksploatacji jest bardziej kosztowne i kłopotliwe (a niekiedy wręcz niemożliwe).

Izolując, zwróć również szczególną uwagę na dobór i montaż izolacji. Źle wykonana izolacja lub zastosowanie izolacji o niewystarczającej grubości nie zapewni właściwych warunków termoizolacyjnych i akustycznych pomieszczenia.

www.energooszczednosc.pl
www.multi-comforthouse.pl

 Jaka izolacja jest efektywna?

Efektywność izolacji zależy od kilku czynników:

  • wysokiej jakości materiału izolacyjnego, charakteryzującego się odpowiednimi parametrami techniczno-użytkowymi,
  • optymalnie dobranego materiału izolacyjnego (do warunków i specyfiki budynku),
  • profesjonalnego montażu.

Jeżeli którykolwiek z tych warunków zawiedzie – nie ma mowy o efektywnej izolacji i wszystkich korzyściach z nią związanych.

 

Izolacja poddasza

straty_ciepla2.jpg

 

Ocieplanie to nie tylko oszczędzianie!

Izolacja i… cisza jak makiem zasiał!

Izolując dach termicznie, automatycznie izolujesz go również akustycznie. Uciążliwy hałas znika – a chodzi tutaj zarówno o dźwięki dochodzące z zewnątrz (deszcz, przejeżdżające samochody, pociągi, przelatujące samoloty), jak i hałas z wewnątrz budynku – bo wełna szklana ogranicza rozprzestrzenianie się dźwięku również pomiędzy pomieszczeniami np. poddasza.

 

Zaizoluj dom i… odetchnij!

Dobra izolacja dachu to dodatkowe wsparcie dla systemu wentylowania Twojego domu. Przegrody "oddychają", nie rozwija się pleśń, ani grzyby – jednym słowem w mieszkaniu panuje zdrowy, niepowtarzalny, przyjazny pracy i odpoczynkowi mikroklimat.

Szczególnie cenny jest tutaj system ISOVER Vario, unikalny system termoizolacyjny, oparty m.in. na specjalnej folii wraz z akcesoriami oraz Super-Macie. System skutecznie "stawia czoło" wilgoci w konstrukcji domu, inteligentnie dostosowując się do pór roku. W zimie folia ISOVER Vario powstrzymuje przenikanie wilgoci do warstw dachu, w lecie – wyprowadza wilgoć z wnętrza konstrukcji z powrotem na zewnątrz.

 

 

straty_ciepla4.jpg 

Wełna – innych zalet pełna!

Niepalna – niepalna wełna mineralna zapewnia bezpieczeństwo, bo w przypadku pożaru nie dopuszcza do rozprzestrzeniania się ognia.

Wydajna – dzięki temu, że pakowana w skompresowane wielokrotnie rolki zapewnia doskonałe właściwości cieplne i akustyczne przy niskiej gęstości. Jej kompresja wpływa również na efektywność transportu i magazynowania.

Lekka i poręczna – nie obciąża konstrukcji, jest łatwa w montażu, sprężysta i idealnie wypełnia izolowane przestrzenie.

Ekologiczna – przyjazna środowisku, bo jest uzyskiwana z surowców naturalnych oraz z recyclingu, a dzięki swoim właściwościom ogranicza emisję dwutlenku węgla, przyczyniając się do osłabienia globalnego ocieplenia.